KATALOG

­

Jak si vybrat svatební šaty, aneb proč jít do svatebního salonu

Posted · Add Comment

A je to tady!!! Konečně Vás Váš drahý požádal o ruku a před vámi čeká nejtěžší úkol – vybrat si ty správné svatební šaty, o kterých jste celý život snila.

Jsou dvě varianty:

a) přesně víte, co chcete a neslevíte z toho,

b) netušíte vůbec nic a čeká vás pár hodin strávených po salónech výběrem těch pravých.

Podle mého názoru je skoro těžší mít jasnou představu. Proč? Protože ne vždy se naše představy slučují s tím, co nám opravdu nejvíce sluší. Z mých zkušeností doporučuji nic nezatracovat, ani barvu a už vůbec né šaty, které jen tak vidíte pověšené na ramínku. Na ramínku totiž žádné šaty nevypadají vůbec hezky. Šaty totiž dělají člověka a člověk dělá šaty.

Proto je nejdůležitější, aby svatební šaty podtrhly Vaši osobnost a líbily se nejvíce Vám samotným. Vy přesně víte, kdo jste, jak chcete vypadat a jak bude vypadat celý Váš svatební den.

Je fajn zjistit si aktuální módní trendy pro danou svatební sezónu, ale nikdy se toho nedržte jako dogma. Každý jsme jedineční a každému sluší něco jiného, což mě přivádí na další věc a tou je, koho sebou vzít na pomoc při výběru šatů. Často se mi z praxe stává, že přijde nevěsta s několika kamarádkami, které stoprocentně vědí, co jí bude slušet.

Každá má samozřejmě naprosto odlišný názor. Nedívají se na šaty, jako šaty pro nevěstu, ale promítají do svatebních šatů svůj pohled na módní trendy, na to, co by daná nevěsta měla mít a proč, ale zároveň také do svého pohledu vkládají kus své osobnosti. Za sebe doporučuji navštívit salon max. s jednou kamarádkou.

V opačném případě nevěsta pokaždé odchází zkroušená s myšlenkou, že jí naprosto nic nesluší a ve všem vypadá zoufale špatně. Opak je pravdou, ale jak jsem uvedla výše, každá máme jiný vkus a každá se na jednu věc díváme odlišně.

Alfou omegou Vaší svatby jste jen a jen vy!!!

Proto doporučuji společně do salonu přijít s osobou, která Vás opravdu velmi dobře zná, tzn. nejlépe se svědkyní či maminkou. První návštěva salonu by měla sloužit k obecné představě, jaký typ a střih šatů zvolit. Až pokud si neumíte vybrat např. mezi 2 modely, pozvěte na pomoc kamarádku/maminku. Není nic horšího, než když si sama neumíte vybrat a ještě každá kamarádka vám poradí jinak. Budete z toho mít hlavu jak pátrací balón a výsledek nikde. Je to zcela zbytečné a navíc se domnívám, že svatba je o Vás!!! Bude to Váš svatební den a šaty, které budete mít na sobě, by měly vyjadřovat Vaši osobnost a to, jaká jste.

Určitě ani Váš partner by nebyl rád, kdyby ve svůj svatební den viděl nevěstu, kterou vlastně nikdy v životě neviděl.

Těší se na Vás a těší se na to, že stráví život s Vámi po svém boku a chce Vás takovou, jakou Vás zná.

Pokud tedy mohu ze svého pohledu poradit.

Nejdůležitější body při výběru svatební šatů jsou:

1) monitoring módních trendů a obecná představa toho, co by se Vám líbilo;

2) návštěva salonu, kde Vám profesionálně poradí;

3) při výběru je klíčová Vaše osobnost a Vaše já – podle toho zvolený střih a charakter šatů;

Po finálním výběru šatů je dále možné doplnit celkový výsledek šperky, závojem a dalšími doplňky, které dokáží udělat naprosto odlišný výsledek než jen šaty samotné.

Nesmíme též opomenout, že ve svatební den budete nalíčená, učesaná odlišně, než je u Vás obvyklé, což nám také celkový vzhled posune do jiné úrovně;

4) přizvěte svědkyni – Při výběru šatů nikdy nebuďte sama, je dobré sebou vzít poradce, nejlépe maminku či svědkyni, někoho, kdo Vás dobře zná a do výběru šatů bude promítat Vaši osobnost a ne svoji vlastní

Nejdůležitějším bodem zůstává návštěva správného svatebního salonu, kde Vám profesionální poradí a bez výhrad Vám pomohou vyzkoušet několik druhu šatů, střihu látek a barev. Jen to Vám ukáže, co Vám opravdu sluší a co přesně odpovídá vašemu typu postavy a vašemu charakteru. V dnešní době je velmi těžké najít kvalitní a profesionální svatební salon, kde Vám pomohou se vším, co se svatby týče.

V našem salonu se snažíme vždy o profesionální přístup ke každé zákaznici. Naše zkoušky jsou zcela zdarma a je dobré se na zkoušku svatebních šatů dopředu objednat, abychom měli čas jen pro Vás. Na zkoušku šatů počítejte cca s 1 hodinou času, aby vše proběhlo v klidu v pohodě a bez stresu.

A jedna taková malá zkušenost z praxe. Při výběru šatů se z 99% stane, že buď to budou ty první, či ty poslední! A to, že jich někde mezi tím vyzkoušíte dalších 20, je normální. Vy musíte vědět, že šaty, které jste si vybrala, jsou opravdu ty pravé. A to při vyzkoušení dvou modelů určitě nezjistíte.

Takže určitě přijďte s nějakou představou nebo i bez ní, to je zcela jedno. Ale pokud už představu máte, nebraňte se prosím vyzkoušet i jiné modely, protože málokdy odhadnete, jak dané šaty na Vás budou vypadat. Je třeba prostě zkoušet, zkoušet a zkoušet.

 

 

PARTNEŘI