KATALOG

­

Proč nekupovat svatební a společenské šaty přes internet

Posted · Add Comment

Z mé současné praxe mohu říci, že se téměř denně setkávám se zákaznicemi, které přijdou k nám do salonu se šaty zakoupenými přes internet.

Vždy jde o naprosto shodný scénář:

Šaty jako šaty rozhodně nevypadají, jedná se o kus hadru s množstvím neopravitelných vad. Jako např. koukající nitě, neukončené krajkové aplikace, lepené kamínky, které mají být originálně skleněné, nahrazené plastovými, nevyhovující délka, střih, laciné materiály a o celkové kvalitě šití vůbec nemluvím.

Do salonu mi vždy dorazí zákaznice úplně sklíčená z toho, co si objednala a co jí přišlo. Na obrázku je vždy všechno načančané a krásně upravené. Ve skutečnosti přijde kus hadru, který je přeci tak cenově výhodný!

Zákaznice poté přichází s prosbou, abych jim pomohla z tohoto kusu hadru udělat šaty. Často říkám, že umíme zázraky na počkání, ale v tomto případě se zázraky nedějí. Nejde totiž jen o pouhé zastřižení nití. S krátkými šaty opravdu mnoho nezmůžu a šaty nelze ani kvalitně vyčistit a vyžehlit, protože s použitými materiály to není možné.

Maličko mě mrzí, že nemám databázi fotek svých zákaznic, které přišly s podobnými šaty k nám do salonu, abyste věděli o čem mluvím. Na rovinu chci říci, že kvalitní šaty se šijí několik hodin práce, je na nich použito mnoho kilometrů kvalitních nití a drahých materiálů.

Rozhodně není možné pořídit kvalitní šaty za 3.000 Kč.

Když se podíváte na různé internetové portály, které nechci jmenovat, uvidíte přenádherné šaty, které jsou foceny většinou na přehlídkových molech světových návrhářů a Vy si na internetu objednáte jejich kopii šitou přesně pro vás, na míru. Nikdy ovšem nejsou šité přesně pro vás na míru, takové šaty by stály desetinásobně více, než je internetová cena.

Je to jenom blamáž a klamání zákazníka, aby si zboží objednal.

Ve skutečnosti jsou to vždy jen laciné náhražky šité z nekvalitních, vyřazených materiálu a podle toho celkový výsledek vypadá. Dále je nutné počítat s tím, že většina těchto šatů pochází ze zemí jako je Čína apod., kde je obyvatelstvo úplně jinak stavěné fyzicky, než jsme my. Tudíž se vůbec nemůžeme divit, že si objednáte šaty, které mají být pod kolena a přijdou Vám minišaty, které Vám sotva zakrývají zadek.

I já jsem samozřejmě zkusila objednat šaty z internetu a byla jsem velmi, velmi zklamaná a šaty nešlo vůbec vrátit. To je totiž další super bonus tohoto nakupování.

Výrobce mi vrácení neumožnil, načež mi umožnil objednat si nové šaty například o číslo větší. Super, ne?

To mi ovšem neřeší to, že prsa jsem měla pod bradou a délka byla krátká o cca 50 cm. To mi model o číslo větší opravdu nevyřeší. Vím, že v dnešní době se každý snaží ušetřit, ale toto opravdu není ta správná cesta. Pokud nemáte peníze na vyhazování, neobjednávejte společenské a svatební šaty přes internet.

Věřte, že přijít do kvalifikovaného salonu, kde Vám profesionálně poradí s výběrem šatů, vyzkouší Vám 20 modelů, než najdete správný typ, který Vám nejlépe sedí, je k nezaplacení.

Vím, že částka půjčovného se zdá zprvu veliká, ale věřte, že se jedná o zanedbatelnou částku oproti tomu, na kolik Vás nakonec vyjdou šaty z internetu.

Pokud totiž náhodou budete mít to velké štěstí, že šaty se budou alespoň z poloviny podobat tomu, co jste si objednali, budete stejně muset řešit dodatečné práce typu přešít, zabrat, začistit, doupravit, vyřešit spodnici a podobné záležitosti.

Zjistíte, že jste si objednali šaty například za 3.000 a dodatečné práce, spodnice atd. Vás vyjde na dalších 1.500 a to už jsme téměř na 4.500 Kč.

V porovnání s touto částkou je půjčovné úplně směšné. Musíte si uvědomit, že když půjdete do půjčovny si půjčit šaty, máte velký výběr velmi kvalitně ušitých šatů, které se Vám upravují na míru, doplňují se spodničkou a jiné. Šaty jsou pro Vás připravené, vyprané, vyvoněné a nažehlené, což v případě šatů které mají například 14 vrstev sukně není jen tak za 5 min. hotová záležitost.

Samozřejmostí je, že po vrácení šatů se nestaráte o čištění. To jde opět k tíží salonu. V překladu to znamená, že v celkovém půjčení máte dvakrát čištění a dvakrát žehlení + samotnou amortizaci šatů, protože i šaty velmi kvalitně ušité s perfektní péčí mají samozřejmě též jen určitou životnost.

Pořizovací cena šatů do půjčovny je opravdu veliká, protože šaty jsou velmi frekventované a klade se velký důraz na kvalitu zpracování a použití kvalitních materiálů.

Konečné rozhodnutí, zda se vydat do salonu nebo zvolíte cestu internetovou, je samozřejmě jen na vás.

Na internetu v této chvíli naleznete mnoho fotogalerií zákazníků, kteří již šaty objednali a jsou tak spokojení, že se rádi podělí o své fotografie.

Tyto fotografie hovoří za vše, pokud jim ale nevěříte a vyznáváte tuto cestu, nikomu nebráním, jen jsem Vás chtěla upozornit na to, co Vás čeká.

Zdroj:

Kompletní fotogalerii přenádherných modelů naleznete na:

http://www.reflex.cz/clanek/fotogalerie/62292/hororove-nakupy-pres-internet-fotografie-vs-realita.html

 

 

PARTNEŘI